instagram Butik Açmak

instagram Butik Açmak

Bugünlerde internet ortamında yeni trend olan instagram butik açmak oldukça talep görmektedir. Satıcı olan bir kişi ürünlerini sabit bir ortamda ürünlerini satıyorken sosyal siteler ürünlerini pazarlamak bir takım avantajlar getirmektedir. Satılacak ürünlerin tanıtımı, pazarlaması, reklamı bu sayede yapılabiliyorken geniş bir çevreye yayılma imkânı sunmaktadır.

 

instagram çeşitli fotoğraf ve videoların yoğun bir şekilde paylaşıldığı bir sosyal paylaşım sitesidir. Yayılma ağı oldukça hızlı genişlemektedir. Her instagram hesabı olan kişi yeni birilerini eklemeleriyle ve eklenenlerin de aynı şekilde buna devam etmeleriyle her geçen katılı çoğalmaktadır. Ayrıca hastagler sayesinde instagram ortamında bulunan diğer kişilere de ulaşma imkânını sağlar. Bu kadar kalabalık bir ağda satış yapmak imkânı oluşacağından instagram butik açmak mantıklı olmaktadır.

 

Teknoloji ile iç içe yaşadığımız şu günlerde insanların elinden telefonun düşmediğini görüyoruz. Normal şartlarda yapılan alışverişlerin yerini de artık çoktan internet ortamından alışveriş yapmak aldı. Bunun nedeni ise daha kolay ve daha cazip bir alışveriş imkânı sağlamasıdır. Çünkü ürün yelpazesini oturduğu ekran başında görerek birçok çeşide ulaşmak özellikle zamanı kısıtlı insanlar için tercih ediliyor.

 

Ürünlerini satacak olan kimse instagram butik açmak seçeneğine yönelerek farklı bir satış ortamı yaratmış oluyor. Üstelik bu satıcılar için de kolay bir sistem olduğu gibi herhangi bir ücreti de bulunmuyor. instagram ortamında ürünlerinin fotoğraflarını koyarak ve bunu gün içinde birkaç kez güncelleyerek sürekli görülüp kişilerin dikkatini çekiyor.

 

Bu şekilde satış yapmak isteyen kişiler müşteri çekmek için hem akılda kalıcı ve sade pazarlama cümleleri olmalı, hem de yayınlayacak oldukları fotoğraflarını iyi seçmelidirler. Çünkü görsellik burada en önemli olan şeydir. Ayrıca bir seferde çok fazla fotoğraf koymak yerine dönüşümlü olarak fotoğrafları sunmak daha etkileyici olacaktır. Ürün özellikleri bilgisi tamamen alıcıya yetecek şekilde eksiksiz yazılmalıdır. Çünkü herkes alacak olduğu ürünün detaylarını bilmek ister. Örneğin fotoğrafta çok güzel gözüken bir elbisenin sadece güzel olduğu için alınması beklenemez. Fotoğrafta görülemeyecek olan kumaş cinsi açıklama olarak yazılmalıdır. Ayrıca fiyatlandırma, ödeme şekli ve kargo seçenekleri gibi bilgiler eklenmelidir.