instagramda nasıl para kazanılır

instagramda nasıl para kazanılır

Günümüz çağında internet ortamında instagramda nasıl para kazanılır konusu paylaşıma açılan bir butiğin işleme konulması ile uygulanabiliyor. Özellikle sosyal paylaşım sitelerinde ürünlerini satmak için çoğu kişi bir butik hesabı oluşturuyor. instagram kullanımı, foroğraf ve video paylaşımı oldukça aktif bir sosyal paylaşım sitesi olmasıyla internet ortamında satış için avantaj sağlamaktadır. Satıcı fotoğraf ve ilgili olan bilgileri paylaşarak ürünlerini pazarlamış oluyor. Burada önemli olan satıcı olan kişinin takipçi sayısının fazla olmasıdır. Aynı zamanda paylaşımların göze çarpıcı, dikkat çekici olması ve aktif bir şekilde güncellenmesi gereklidir. Özellikle ihtiyaca yönelik paylaşım kişilerin mutlaka dikkatini çekecektir.

Ürünlerini satışa sunmak isteyen kişiler ilk etapta bir butik hesabı açıp ürünlerini paylaşıma sunuyor. Bu ürünler tekstil, ayakkabı, çanta, kitap, teknoloji, gıda vs her kategoride olabilir. Eğer takipçilerin sayısı fazla ise bu şekilde ürünler sosyal paylaşım sitesinde binlerce kişiye ulaşabilir.

instagramda nasıl para kazanılır konusunda öncelikle satılması düşünülen ürünler belirlendikten sonra bunların kategori bazında satışa sunulur. Aynı zamanda ürün özellikleri bilgileri, ürün fotoğrafları, fiyatlandırma, ödeme ve kargo seçenekleri gibi bilgiler eklenerek paylaşım tamamlanır. Bundan sonraki evrede bunları periyodik zaman aralıklarla paylaşmak ve düzenli bir şekilde güncellemek olacaktır. Ayrıca reklam açısından gündemde kalmak oldukça önemlidir.

Ayrıca instagram üzerinde online butik açarak para kazanılması mümkündür. Burada yine takip listenin yüksek sayıda olması önem taşır. Ürün almak isteyen kişilerle e-mail ya da whats app aracılığı ile iletişim kurulup ödeme kapıda veya direk yapılabilir. Tanıdığınız olan güvenilir kişiler de havale veya EFT kanalı ile ödeme yapma seçeneğine sahip olabilirler.

instagramda nasıl para kazanılır konusunda bir diğer avantaj sağlayan durum ise paylaşımın ücretsiz olmasıdır. Ürünlere ait reklam, tanıtım, pazarlama gibi satış için yapılması gereken hatta satış olan şart olan uygulamalar sosyal medya sayesinde mümkün olabiliyor. instagramdaki paylaşımlar aynı zamanda etiketlenerek facebook ortamında da paylaşılmış oluyor. Ayrıca etiketleme ağı da geliştirildiğinde paylaşımlar en uç noktalara kadar gidebiliyor. Bu yüzden yayılması oldukça bir satış şeklinde para kazanmak mümkün hale geliyor.